"Съндърланд" отстрани "Челси" в Купата на Лигата

"Съндърланд" отстрани "Челси" в турнира за Купата на Лигата на Англия, след като в четвъртфинален мач се наложи с 2:1.

"Челси" водеше почти до самия край на редовното време след автогол на Лий Кетърмол в 46-ата минута, но "Съндърланд" изравни с попадение на резервата Фабио Борини в 88-ата минута и прати мача в продължения.

Друг влязъл като резерва играч, кореецът Ки Сун-Юн, се превърна в герой за "черните котки" като отбеляза победния гол за домакините минута преди края на продълженията.

Мениджърът на "Челси" Жозе Моуриньо спечели този турнир два пъти при предишния си престой в клуба, но този път отпадна още на четвъртфиналите. Моуриньо направи осем промени в стартовия си състав в сравнение с шампионатния мач през уикенда, но резервите не успяха да защитят по най-добрия начин мястото си в отбора.

"Манчестър Сити" нямаше подобни проблеми и се класира за полуфиналите на турнира след победа с 3:1 като гост над втородивизионния "Лестър".

Александър Коларов и Един Джеко дадоха преднина от два гола на "Сити" до почивката, а през втората половина Джеко вкара второто си попадение в мача и покачи на 3:0.

"Лестър" вкара почетен гол чрез Лойд Дайър в 77-ата минута.