"Левски" на четвъртфинал в турнира за Купата на България по футбол

"Левски" отстрани ЦСКА със 7:6 след изпълнение на дузпи в драматичен осминафинал - реванш от турнира за Купата на България по футбол.

240 минути игрово време не стигнаха на двата отбора да си отбележат гол и мачът бе решен след дузпи.

Вратарят на "сините" Пламен Илиев спаси наказателните удари на Валентин Илиев и на Мамади Сидибе, а Емил Гъргоров уцели греда. За "Левски" пропуск от бялата точка направиха Ларсен Туре и Кевин Крю.

Така "Левски" продължава на четвъртфиналите, където ще срещне тима на "Ботев" (Пловдив).

Антони Здравков - старши треньор на "Левски":

Очаквахме да победим. Победата идва във важен момент за отбора и за клуба. Нямаше много футболни достойнства, повече борба, повече физика. Много голямо благодаря на феновете за подкрепата и им желая щастлива Коледа.

Стойчо Младенов - старши треньор на ЦСКА:

Ние бяхме единствените, които допуснахме този равен резултат. Ние инициирахме много положения, греда, 1000 процента дузпа. Не знам какво предвижда правилникът за игра с ръка в наказателното поле. В последните години има голяма загриженост за "Левски" и им се помага. Ние бяхме над "Левски". И при дузпите до края нещата бяха на кантар.

Останалите четвъртфинални двойки са "Литекс" - "Лудогорец",  "Добруджа" - "Локомотив" (Пд) и "Локомотив" (Сф) - "Черноморец".