"Реал" Мадрид победи ПСЖ в Доха

"Реал" (Мадрид) победи "Пари Сен Жермен" (Франция) с 1:0 с гол на Хесе Родригес в 20-ата минута.

Приятелският мач се игра на стадион "Халифа" в Доха при дъждовно време и 39 710 зрители по трибуните.

Единственият гол в мача бе в 20-ата минута: Алваро Мората с великолепен пас изведе Хесе Родригес сам срещу италианския вратар на парижани Салваторе Сиригу и младият испански нападател изпрати топката точно в ъгъла - 1:0 за "Реал".

Малко по-късно Хесе Родригес отново бе изведен в отлична позиция, този път от Кристиано Роналдо, но ударът на Хесе срещна гредата.

Двамата старши треньори - Карло Анчелоти на "Реал" (Мадрид) и Лоран Блан на "Пари Сен Жермен", се бяха договорили за неограничен брой смени. Зрителите в Доха обаче имаха възможност да се наслаждават на майсторството на Кристиано Роналдо, играл само през първото полувреме за "Реал", на Карим Бензема и Анхел ди Мария, влезли през второто полувреме.

Парижани пък бяха водени от двамата нападатели Златан Ибрахимович и Единсон Кавани, сменени през второто полувреме, и капитана Тиаго Силва, изиграл целия мач.