Цветана Пиронкова отпадна от Откритото първенство на Австралия по тенис

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Първата ни ракета загуби от представителката на домакините Саманта Стоусър с 2:6, 0:6 мача си от втория кръг на надпреварата.

Шампионката от US Open за 2011-а година сложи край на серията от девет мача без загуба за пловдивчанката.

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Стосър пое инициативата и спечели четири поредни гейма, с което и първия сет. 57-ата в света Пиронкова поиска медицински таймаут преди началото на втората част заради проблеми с лявото бедро, което беше превързано от физиотерапевтката на турнира. Физическите проблеми на българката продължиха и до края тя така и не успя да вземе друг гейм, с което записа четвърта 2-сетова загуба в четири срещи срещу Стосър.

Българката записа само 5 печеливши удара в мача срещу 23 на Стоусър, като спечели едва 20 процента от разиграните точки на втори сервис.

Пловдивчанката за шеста поредна година напусна "Мелбърн Парк" след втория кръг. Тя все пак заработи 70 точки за световната ранглиста и 50 хиляди австралийски долара.

Това беше четвърто поражение за българката от Стоусър.