"Ботев" изпусна ЦСКА

Врачанският "Ботев" спря победния устрем на ЦСКА с равенство от 2:2 във Враца. Повече от 8 хиляди зрители по трибуните видяха и приветстваха лъвската игра на домакините. В герой на мача се превърна вратарят на врачани Веселин Цветковски, който отрази 5-6 голови удара на футболисти в червени екипи, а в 71-та минута отрази и шут на Жуниор Мораеш от дузпа.

Домакинския натиск, на който бяха подложени "армейците" още от първия сигнал на Христо Ристосков даде резултат в 18-та минута, когато Иван Коконов опъна мрежата зад Райс М`Боли за 1:0. ЦСКА реагира като ужилен и подложи на канонада от удари вратата на Цветковски. В 19-та минута вратарлят изби шут на Грегъри Нелсън от 5 метра, а секунди по-късно Мораеш уцели лявата греда на вратата. В 21-та минута десният защитник Петър Стоянов след заучено изпълнение на корнер изравни резултата за 1:1.

Последва нов щурм на домакините, но Коконов в 25-та и 29-та минута не успя да пробие червената отбрана, като при втория опит М`Боли парира шут от 7 метра. Малко по-късно гол на Янис Зику беше отменен заради засада. В 35-та минута нова голава атака на Коконов беше спряна със спорна засада от тъч-рефера Георгиев. Гостите свиха обръча в последните минути на полувремето и в 40-та мин. Ковачев изби от голлинията, а в 45-та минута Виктор Дениран си вкара автогол, връщайки с глава топката за Цветковски.

Второто полувреме започна с натиск на врачани и голът не закъсня. В 48-та минута Коконов изведе Бранимир Костадинов, който финтира хитро М`Боли и бутна топката в мрежата му за 2:2.

В 53-та минута нов гол на гостите бе отменен заради засада на Крачунов. В 55-та и 64-та минута Цветковски парира опасни удари на Мораеш към мрежата си. В 68-та минута отново вратарят на "Ботев" изби топката от краката на Янчев, а секунди по-късно улови удар на Зику от 2 метра.

В 71-та минута реферът Христо Рискосков даде спорна дузпа за гостите след нарушение на Куанг срещу Мораеш. Потърпевшият бранител обаче се издъни и от бялата точка - като Цветковски парира удара му. Пропускат наля краката на гостите с бетон и до края те не направиха нищо значимо. Само късметът обаче ги спаси от загуба след опасните контри на врачани.

"БОТЕВ" (ВРАЦА) - ЦСКА 2:2
1:0 Иван Коконов (17), 1:1 Петър Стоянов (21), 1:2 Мартин Ковачев (45-автогол), 2:2 Бранимир Костадинов (48)

"Ботев" (Враца): 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 4.Росен Ванков, 16.Мартин Ковачев, 18.Виктор Дениран, 19.Николай Христов (46 - Симеон Мечев), 6.Тихомир Найденов, 4.Николай Николов, 8.Светослав Валериев, 17.Иван Коконов (62 - Ивайло Данчев), 10.Бранимир Костадинов (89 - Жозе Ненем)

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 3.Адемар, 6.Костадин Стоянов, 66.Пламен Крачунов, 22.Петър Стоянов, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 29.Грегъри Нелсън (59 - Станислав Костов), 9.Мишел Платини (83 - Александър Якимов), 10.Жуниор Мораес, 27.Янис Зику

Стадион: "Христо Ботев", Враца - 8000 зрители
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Мартин Ковачев, Ивайло Данчев, Николай Николов и Светослав Валериев ("Ботев" Враца); Борис Галчев, Жуниор Мораес, Пламен Крачунов, Адемар (ЦСКА).

Подробностите от пресконференцията след мача в звуковите файлове.
По публикацията работи: Жоро Александров