Видабаскет допусна нова загуба у дома

Видинският баскетболен отбор "Видабаскет" изгуби у дома от "Евроинс Черно море"- втори отбор с 85:78, в среща от поредния кръг от мъжката "А" група. Варненци надиграха видинските баскетболисти и изпревариха отбора ни във временното класиране, като имат една победа в повече. "Видабаскет" има актив от 7 победи и 8 загуби, докато "Черно море" е с 8 победи и 7 загуби.

В отсъствието на Юлий Арабаджийски варненци имаха предимство в подкошието, което им позволи да натрупат добър аванс. Гостите се откъснаха с двуцифрена разлика през втората част, а в третата поведоха с 21 точки. Момчетата на Николай Колев обаче не се отказаха, със себераздаване и подкрепата на публиката дори свалиха изоставането си до 5 точки малко преди края на мача. Отборът имаше сили и желание за обрат, но времето не стигна... Във финалните минути гостите удържаха на напъна и заслужено взеха победата. Като цяло те надиграха видинчани в борбата в подкошието, а и показаха точен мерник от далечно разстояние, вкарвайки 10 тройки. Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а със 17 точки и 7 асистенции приключи Станислав Цонков.

За домакините 27 точки отбеляза капитанът Юлиян Колев. С дабъл дабъл от 26 точки и 11 асистенции се отчете Бойко Пангаров. Ветеранът Александър Михайлов направи силен мач и също записа дабъл дабъл от 14 точки и 12 борби. Тодор Колев добави 9. Добро включване направиха юношите Георги Асенов и Амар Тахирович. За "Видабаскет" срещата пропуснаха Юлий Арабаджийски и Емил Емилов.

Двамата треньори- Николай Колев на "Видабаскет" и Борис Борисов на "Черно море"-2, коментираха срещата пред колегата Ваня Минева. Чуйте ги в прикачения аудио файл.

Разгледайте галерията със снимки ТУК

Следващата седмица Видабаскет гостува на "Чавдар" в Троян. Мачът е на 11 март от 18.00 часа.