от 18.00 часа

Видабаскет завърши седми

Мъжкият отбор на Видабаскет завърши тазгодишното си участие в А група. В София като гости на "Овергаз" момчетата на Николай Колев отстъпиха с 85-108 и приключиха на седмо място. Видинчани постигнаха 7 победи от 18 мача, което е успех вследствие трудния сезон, който изкараха. Неудачи съпътстваха момчетата на Николай Колев през целия шампионат, но най-важното, че с усилията на много хора, спонсорът и най-вече на състезателите баскетболът във Видин оцеля.

Отборите изиграха много оспорвана първа четвърт, през която видинчани бяха много стабилни и успяха да поведат с 4 точки за 22-18. Малката разлика се запази до средата на втората четвърт, когато Овергаз изравни резултата при 33-33. Серия от 10-0 пък изведе тима напред и така на почивката той водеше с 47-42.

Още в първите минути на второто полувреме Видабаскет успя да стопи малкия си дефицит и равенството бе възстановено. Тогава обаче Овергаз записа нова серия от безответни точки и дръпна малко напред. След три части игра домакините водеха с 8 точки - 72-64. Николай Колев отново даде път на младитие видински състезатели, като пусна в игра 15-годишните Калоян Петров и Християн Колев. През последните 10 минути "Овергаз" сложи точка на спора, като направи победата си по-изразителна, с което заслужи купата и медалите за второто си място в крайното класиране. За Видабаскет Юлиян Колев бе над всички с 30 точки и 6 борби. 25 плюс 8 асистенции и 6 борби добави Бойко Пангаров, а с 20 точки и 5 асистенции се отчете Тодор Колев.

Иван Тилев изигра много силен мач з победителите и записа дабъл дабъл от 25 точки и 11 борби. С 23 точки (5 тройки) се включи Васил Бачев, а 19 плюс 12 борби и 5 асистенции регистрира Антонио Илиев.