"Ботев" закова "Миньор" с 3:1

Врачанският "Ботев" се завърна на пътя на победата, след като надви с 3:1 като гост "Миньор" насред Перник. Двубоят от 21-ия кръг се игра на стадиона на мира в миньорския град, където "Ботев" прекъсна головата си суша, продължила 367 минути от началото на пролетния полусезон. След като в 5 поредни мача нападателите на врачани не вкараха нито един гол, в Перник ги отсрамиха защитниците.

Головата фиеста започна в 7-та минута, когато централният бранител Петър Альошев с глава вкара за 0:1. В 21-та минута левият защитник Николай Маринов беше изведен сам срещу вратаря на домакините Чворович и го препарира за 0:2. В 32-та минута Альошев отново попадна в прегръдките на съотборниците си, материализирайки центринане на Светослав Валериев за 0:3. Минута преди почивката Крум Бибишков върна "чуковете" в мача, довкарвайки отбилата се от напречната греда топка за 1:3.
Второто полувреме започна с натиск на перничани, а в 51-та минута Фарез Брахими нацели напречната греда със страховит шут от 20-ина метра. "Миньор" още веднъж уцели гредата над Веселин Цветковски- в 80-та минута, когато шут на Стоянов се отби и излезе в аут.

Победата е четвърта за "Ботев" от началото на първенството и даде спокойствие на отбора преди следващото домакинство на "Литекс", което е на 2 април. Старши треньорът на врачани Антони Здравков призна, че ако отборът му не бе спечелил мача в Перник, е щял да хвърли оставката си.

"Това е много важна победа за нас. Спаси ни от рухване. Ако не бяхме спечелили, аз щях да напусна", обяви Здравков.

"Победихме със силна игра през първата част. В този мач играчите на "Миньор" все още не бяха излезли от дискотеката. Очаквах съперникът да играе с надути бузи срещу нас след победата над "Левски" в София... Доколкото разбрах, ден-два след успеха над "сините" е имало големи пиршества в Студентски град...", добави щастливият Антони Здравков.

МИНЬОР: 91. Иван Чворович, 3. Иван Михов (60-39. Фарид Бенрамден), 5. Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 11. Илиян Илиев (34-59. Венцислав Иванов), 17. Ванчо Траянов, 23. енцислав Василев, 33. Том, 42. Фарес Брахими (75-13. Ивайло Стоянов), 77. Крум Бибишков, 99. Сабри Бумелха.

БОТЕВ: 33. Веселин Цветковски, 29. Дарко Савич, 4. Росен Ванков (63-5. Антон Петров), 13. Николай Маринов, 14. Петър Альошев, 23. Ивайло Раденцов, 30. Лъчезар Балтанов, 9. Светослав Валериев, 7. Илия Илиев, 17. Иван Коконов (65-26. Асен Чалъков), 10. Бранимир Костадинов.
По публикацията работи: Жоро Александров