18 медала за врачанския клуб"Арис" на държавното по кикбокс

Състезателите на врачанския клуб "Арис" спечелиха 18 медала, от които 9 златни, 1 сребърен и 8 бронзови отличия, от държавното първенство по кикбокс в стиловете лайт и семи контакт.

Повече от 400 файтъра от 32 български клуба си оспорваха отличията в схватки на два ринга в събота и неделя, а схватките продължиха повече от 20 часа. Президентът на родната федерация по кикбокс и муай тай Боян Колев даде висока оценка на първенството във Враца, в което се включиха рекорден брой състезатели. Според Ангел Иванов, шеф и треньор на врачанския "Арис", конкуренцията в отделните категории е била жестока.

Златни медали за домакините от шампионата спечелиха: Марио Иванов кат. до 42 кг при 10-12-годишните, Деян Тодоров /63 кг, 13-14 г./, Антоан Ивов /над 79 кг, юноши младша възраст/, Калин Цветанов /63 кг, ЮМлВ/, Явор Любомиров /69 кг, ЮМлВ/, Йордан Йорданов /84 кг, ЮСтВ/, Асен Асенов /57 кг, мъже/, както и сестрите Антонина Банчева /57 кг, 13-14 г./ и Бетина Банчева /50 кг, ДМлВ/.

Единственото сребърно отличие за врачани спечели Светлин Георгиев /63 кг, ЮМлВ/. Бронзовите медали станаха притежание на: Петко Борисов /42 кг, 10-12 г./, Иво Методиев /42 кг, 13-14 г./, Теослав Петров /57 кг, 13-14 г./, Николай Николов /57, ЮМлВ/, Дилян Пламенов /63 кг, ЮМлВ/, Теодор Цветанов /69, ЮМлВ/, Иван Николов /69, ЮСтВ и Момчил Божков /74, ЮСтВ/.
По публикацията работи: Жоро Александров