Тереза Джурова европейски шампион по самбо

Тереза Джурова стана европейска шампионка по самбо. Възпитаничката на треньора Ташко Танов спечели златен медал на първенството на Стария континент в Букурещ. При девойките до 20 години Джурова нямаше конкуренция и на финала би с 2:0 представителка на Италия.

"Тереза, пропусна цялата минала година, заради травми, но сега отново показа, че е класна състезателка", коментира Танов.

В кариерата си Тереза Джурова има вече една световна и две европейски титли по самбо. Тя стана първенец на световното в Самоков през 2009- та година, а през следващата покори Европа на шампионата в Халкидики /Гърция/. В момента Тереза Джурова учи и се състезава за Националната спортна академия, но не пропуска да получи съвети от Ташко Танов.
По публикацията работи: Любо Андреев