"Ботев" очаквано падна в Бургас

"Ботев" Враца загуби очаквано от третия в класирането на "А" група "Черноморец" Бургас като гост в късния мач от 25-ия кръг на елитната футболна дивизия. Новакът отстъпи с 1:3, а домакините завършиха срещата с 10 души, след като в 89-та минута Цветомир Цонков получи втори жълт и респективно червен картон.

Венци Христов изведе "акулите" напред още в 14-та минута. В 40-та минута Илия Илиев изравни след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Само 3 минути по-късо обаче Яник Боли вкара за 2:1.

Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата в 14-та минута с гол на Венцислав Христов. Пет минути преди края на първото полувреме гостите изравниха след страхотно изпълнение от фаул на Илия Илиев. В 43-та минута "акулите" отново поведоха. Асис центрира топката в наказателното поле, а Яник Боли успя да я прати във вратата на "Ботев" за 2:1.

Веднага след почивката- в 47-та минута, домакините решиха мача. Тогава Шаешу отправи страхотен изстрел, който попадна в целта за крайното 3:1. До края мачът се доиграваше, като единствено реферът Никола Попов направи с нещо играта по-интересна. В 63-та минута софиянецът отсъди дузпа за "Черноморец", но секунди по-късно я отмени след консултация с помощника си Антон Терзиев.

За "Черноморец": 12. Колев, 2. Дянков, 6. Паланков, 11. Христов /55 Дяков/, 22. Цонков, 37. Фо-Поре, 55. Терзиев, 62. Шаешу, 8. Асис, 93. Уалембо, 94. Боли.

За "Ботев": 33. Цветковски, 15. Куанг, 4. Ванков, 11. Маринов, 14. П.Петров, 30. Балтанов, 17. Коконов, 8. Валериев, 24. Владинов /66 Мирчев/, 7. Илиев /66 Христов/, 21. Раденцов /50 Данчев/.
Голмайстори: 1:0 Христов (14), 1:1 Илия Илиев (40), 2:1 Яник Боли (43), 3:1 Шаешу (47). Жълти картони: Цонков, Боли /"Черноморец"/; Балтанов /"Ботев"/. Червен картон: Цонков - 89-та мин., "Черноморец". Стадион: "Лазур" /Бургас/; главен съдия: Никола Попов /София/.
По публикацията работи: Жоро Александров