"Монтана 2003" спечели бронза в НБЛ

"Монтана 2003" победи "Левски" със 74:70 (15:16; 23:20; 19:14; 17:20) точки като домакин в третата среща от плейофа за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за жени. Така момичета на Славко Димитров спечелиха серията с 2:1, а с това и бронзовите медали в първенството.

Бронзовите медали връчи генералният секретар на БФБ Елеонора Рангелова.

"Сините" стартираха мача силно и поведоха с 9 точки още в осмата минута- 16:7. В средата на втората част домакините изравниха 24:24, а на почивката водеха с 38:36. През третата четвърт баскетболистките на "Монтана 2003" поведоха с 10 точки- 55:45 и до края на мача удържаха предимството в резултата.

За победителките се отличиха Димана Георгиева с 19 точки и 8 борби, Ивелина Вранчева с дабъл-дабъл- 16 точки и 14 борби, Радмила Нешева-Димитрова с 13 точки и Жанета Жельова-Костова с 10 точки и 5 борби.

За "Левски" най-полезни бяха Хуанита Уорд с 35 точки и 6 борби и Агнеса Дойчинова с 14 точки и 8 борби.

Отборът на "Дунав 8806" Русе поведе с 2:1 победи във финалната серия на Националната Баскетболна Лига за жени, след като се наложи при визитата си на "Нефтохимик 2010" Бургас със 77:75. Най-резултатна за русенки бе Ейдриън Джонсън с 32 точки, Христина Минкова се отличи с дабъл-дабъл- 17 точки и 14 борби, а Виолина Кочева приключи с 11 точки.
По публикацията работи: Любо Андреев