"Ботев" писа шестица на "Калиакра"

Врачанският "Ботев" гарантира за още една година присъствието си в елитната "А" футболна група след домакинско 6:2 над предпоследния в класирането "Калиакра". Около 3 000 зрители на стадион "Христо Ботев" видяха в жаркия неделен следобед 8 гола, които при малко повече прецизност на нападателите можеха да са и повече...

Интрига на терена имаше до 25-та минута, когато Илия Илиев проби сам отбраната на гостите, финтира Събев и вратаря Григоров и откри за 1:0. В 30-та минута Лъчезар Балтанов пусна хитър пас за Коконов (на снимката) и той покачи резултата, а в 35-та минута "Ботев" поведе с 3:0. Уеа изчисти безобразно топката в краката на Коконов и нападателят на домакините безмилостно забоде кълбото в мрежата на противника.

Второто полувреме започна с 2 смени в състава на гостите, на чиято резервна скамейка имаше общо трима полеви играчи и резервен вратар. В 49-та минута Руслан Куанг проби по десния фланг и центрира ниско по тревата, а пред вратата Коконов оформи своя хеттрик за 4:0.

Последваха силни минути за "Калиакра", но вратарят на врачани Веселин Цветковски правеше чудеса, за да опази мрежата си суха. В 54-та минута той отби шут на Яшар, а секунди по-късно излезе извън наказателното поле и изби топката с глава. В 61-та минута отново Цветковски- този път с крак, изби опасен удар на Яшар от 2 метра. В 62-та минута Герасим Заков от фаул успя да матира вратаря на "Ботев", с което разсъни позадремалите от жегата зрители на стадиона. Последваха нови силни минути за Веселин Цветковски, който в 66-та минута спаси удар на Яшар, а в 79-та минута с крак парира поредната голова опасност пред вратата си.

Противно на логиката, в 80-та минута Илиев изведе Коконов и нападателят на "Ботев" беше безмилостен за 5:1. В последната минута на редовното време каварненци намалиха резултата след пробив и извеждащо подаване на Кичуков към Садула. Във втората минута от 3-минутното продължение обаче Балтанов нахлу в наказателното поле на гостите и пусна топката за Мирчев, който на празна врата оформи крайното 6:2.

СТАТИСТИКА
Ботев: 33 Цветковски, 22 Куанг, 4 Ванков /50-14 Альошев/, 29 Савич, 13 Маринов, 30 Балтанов, 8 Валериев, 24 Владинов /79-26 Чалъков/, 7 Илиев, 17 Коконов, 10 Костадинов /72-20 Мирчев/.
Калиакра: 33 Григоров, 21 Маджиров /59-22 Садула/, 24 Събев, 8 Андонов, 14 Райчев, 17 Кичуков, 10 Яшар, 5 Костов, 13 Уеа /46-30 Бонев/, 16 Цачев /48-15 Христов/, 23 Садула.
Голмайстори: 1:0 Илиев /25/, 4:0 Коконов 30, 35 и 49/, 4:1 Заков /62/, 5:1 Коконов /80/, 5:2 Садула /90/, 6:2 Мирчев /90+2/. Жълти картони: Райчев, Кичуков, Яшар "Калиакра"/. Главен съдия: Стефан Апостолов /Благоевград/; стадион "Христо Ботев" /Враца/- 3000 зрители.
По публикацията работи: Жоро Александров