Рали крос в Монтана

Александър Иванов от Монтана Рейсинг тим със "Субару" спечели 1 кръг от републиканското първенство по рали крос. 28 пилоти участваха в надпреварата на новото трасе в местността "Ливадски дол" край Монтана.

Иванов финишира първи, като остави след себе си съотборника си Анатоли Кръстев с "Форд Пума" и Владимир Василев Старт Н /Криводол/ с "Ауди". Първите трима пилоти завършиха в рамките на 1 секунда. Трима пилоти на Монтана Рейсинг тим се наредиха до шесто място- Иван Живков /Ауди/, Румен Киров /Субару/ и Сашо Иванов /Субару/. В дивизия 2, с две задвижващи моста първи е Александър Иванов /Монтана рейсинг тим/, следван от Анатоли Кръстев /Монтана рейсинг тим/ и Владимир Василев /Старт Н/. В дивизия 1 първи финишира Радослав Маринов от Вида МС /Видин/ с Дайхатсу Шарад. В клас до 3400 кубика първи е Александър Иванов от Монтана Рейсинг тим, а до 2000 кубика първи финишира Пламен Цветанов Вида МС с Опел Корса. Радослав Маринов от Вида МС стана победител до 1600 кубика. В отборната надпревара първи са домакините от Монтана Рейсинг тим с 25 точки, следвани от Старт Н /Криводол/ 18 т и Вида Мотор Спорт - 15 т.

Организаторите бяха осигурили купи и предметни награди за призьорите, които им бяха връчени лично кмета на Монтана Златко Живков. Публиката наблюдава демонстративни скокове с парашут, а трима от зрителите си тръгнаха с награди, които спечелиха в специалната игра с публиката. Голямата награда бе скутер. Пистата в "Ливадски дол" ще приеме последния кръг на шампионата през септември.
По публикацията работи: Любо Андреев