"Ботев" и "Червен бряг" направиха 2:2 в контрола, Антони Здравков ще даде брифинг днес

"Ботев" /Враца/ завърши 2:2 с третодивизионния "Червен бряг" в контролна среща, играна вчера следобед на помощното игрище край градския стадион във Враца. Старши треньорът Антони Здравков даде шанс на 22-ма футболиста, сред които трима бяха дошли на проби.

В 25-та мин. Алесандро Маркети откри резултата, засичайки с глава топката в мрежата на гостите. В 31-та мин. най-новото попълнение на врачани Андрей Атанасов ознаменува дебюта си с попадение за 2:0 след хубав пробив в сърцето на противниковата отбрана.

Малко преди почивката аматьорите от Червен бряг намалиха чрез Стефан Христов, който прехвърли вратаря на домакините Димитър Иванов. В 56-та мин. Милен Тонев остана зад гърба на врачанската отбрана и фиксиракрайното 2:2. До края на мача "Ботев" пропусна да вкара ново попадение чрез Атанасов /в 61-та мин./, Амендола /71/ и Касио /80/.

Контролата беше възможност за дошлите на проби Петко Петков и Валери Цекин да впечатлят наставника на врачани. Юношата на Славия Сабахтин Ибрям поигра 10 минути, преди да си стегне багажа.

В този мач за "Ботев" започнаха слредните титуляри:
М.Иванов, Маркети, Георгиев, Василев, Джорджони, Аугусто, Да Силва, Челесте, Касио, Кабалеро и Анев. Като резерви по-късно влязоха вратарите Д.Иванов и Митов, както и полевите играчи: Атанасов, Лорес, Жайро, Амендола, Висенте, Савич, Петков, Цекин и Ибрям.

Днес на обяд старши треньора на врачани Антони Здравков ще даде брифинг. Към "Ботев" се очаква да се присъединят още двама футболисти, това са Росен Ванков и Андрей Атанасов, чиито жълти карти вчера не бяха дошли съответно от Черна гора и Армения, където са играли за последно.
По публикацията работи: Жоро Александров