Видински триумф на XIV Мемориал "Найден Войнов"

48 състезатели от България и град Зайчар, Република Сърбия взеха участие в XIV Мемориал "Найден Войнов", който се проведе във Видин, съобщи за РАДИО ВИДИН Евтим Стефанов, председател на видинския шахматен клуб.

Като най-добре представил се видинчанин триумфира мс Ивайло Тодоров, който прибави 30 точки към класирането си за градски първенец на Видин. След него останаха Мирослав Милчев и Венцислав Димитров - Даскала.

Най-малките участници бяха зарадвани с медали и грамоти. До 10 години на второ място от Видин се класира ученичката в 2-ри клас Вероника Тодорова, а сред по-големите до 14 години медали взеха съответно Радостин Бушев - златен медал и Мартин Иванов - бронзов. Двама възпитаници на СОУ "Любен Каравелов" също завоюваха отличия. Най-възрастният състезатели също получи грамота, това беше 81 годишният Динко Червенков.

Кметът на Видин г-н Герго Гергов откри за втори пореден път в своя мандат Мемориал "Найден Войнов" с кратки, но топли и съдържателни думи. Той премести първия ход на видинския гросмастор Владко Петков, който впоследствие спечели турнира с актив от 8 точки. Втори остана Нино Влашки, а трети многократния победител на мемориала ММ Сашо Николов.

Турнирът бе организиран и спонсориран от Шахматен Клуб "Найден Войнов" със съдействието на Община Видин.