Баскетболистките на "Монтана" с драматична загуба в София

Баскетболистките на Монтана записаха драматична загуба при гостуването си на столичния Левски. Възпитаничките на треньора Славко Димитров отстъпиха с 63:65 точки в мач от 5-ия кръг в Националната лига при жените. Монтанчанки доминираха на терена през целия мач. Домакинките излъгаха противника с два точни наказателни удара на Христина Иванова в последните секунди на мача. Срещата бе изключително равностойна от началото до края, като най-голямата преднина, която се получи и за двата отбора бе 6 точки. Първо тя бе за Левски в началото на втората част, докато за гостите това стана малко след старта на последната. В решителните минути двата тима си разменяха кошове, а резултатът вървеше точка за точка. В последните 60 секунди Монтана повеждаше на два пъти, но Левски успяваше да изравни. В една от атаките си монтанчанки сбъркаха, което даде шанс на домакините и Христина Иванова бе фаулирана при оставащи 4 секунди. Тя бе точна и в двете си изпълнения от наказателната линия и така донесе успеха на Левски.

Баскетболистките на Монтана загубиха този мач, въпреки че имаха тотално предимство в борбата под коша. Гостенките овлядаха цели 18 топки в повече, включително 7 в нападение. Монтанчанки обаче изпуснаха предимството си поради два фактора. Първо те направиха 21 грешки срещу едва 8 за левскарките, а също така изпуснаха 13 наказателни удара от 25 опита. Христина Иванова бе най-резултатна за Левски с 22 точки.

За Монтана дабъл дабъл направи Радостина Славова след 18 точки и 16 борби, но тя изпусна 7 от изпълнени 13 наказателни удара. Камелия Михалкова добави 14 точки, а 12 отбеляза Милена Томова.

По публикацията работи: Любо Андреев