"Ботев" пропусна да изненада Левски

Врачанският "Ботев" пропусна добра възможност да изненада Левски като гост в мач от 12-ия кръг на "А" футболна група. Домакините биха рутинно с 2:0, но трепериха до края на мача заради опасните контраатаки на гостуващия тим.

"Ботев" получи ранен гол, след като в 5-та мин. Николай Маринов изпусна Марсиньо и бразилецът с глава вкара за 1:0. Попадението подейства отрезвяващо за гостите, които до почивката създадоха повечето чисти положения в мача.

В 12-та мин. вратарят на домакините Пламен Илиев изби с мъка воле на Андрей Атанасов. В 21-та мин. реферът Ахмед отмени гол на Николай Христов заради засада, след центриране от пряк свободен удар. В 28-та мин. съдията пожали вратаря на "сините" Пламен Илиев, който ритна няколко пъти падналия на земята Николай Маринов, след като защитникът му влезе брутално след центриране пред вратата на домакините. В 31-та мин. Ромейн Ели с крак изби опасен шут на Атанасов.

След почивката ситуацията на терена не се промени. В 56-та мин. Илия Илиев можеше да изравни от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от вратата. Гостите продължиха да натискат противника, но инкасираха второ попадение, дело на Мюлдер в 72-та мин.

В 78-та мин. вратарят на Левски Пламен Илиев на два пъти спаси мрежата си след удари на Илиев и Лорес Варела. В последните секунди на мача отново вратарят на "сините" спаси от сигурен гол мрежата си. В следващия кръг врачани посрещат съименника си от Пловдив, който е трети в таблицата. Мачът от 13-ия кръг е на 17 ноември.

СТАТИСТИКА:

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Ели, Димов, Пинто, Старокин, Гаджев, Марсиньо, Рамос, Райков, Карвальо.
БОТЕВ: Иванов, Куанг, Савич, Маринов, Жайро, Висенте, Якимов, Христов, Атанасов, Илиев, Романов.
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Марсиньо /5/, 2:0 Мюлдер /72/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Илиев, Ели, Рамос /Л/; Маринов, Варела, Христов /Б/.
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Ахмед Ахмед; стадион "Георги Аспарухов"