Четвърта загуба за "Видабаскет"

Отборът на "Видабаскет" гостува в поредния кръг от мъжката "А" група на "Икономическия университет" във Варна, но не успя да запише победа, съобщи Росен Ракаджиев. Отборът на Николай Колев отстъпи със 69-83 и след пет мача изиграни в този шампионат има победа и четири загуби до момента.

През цялата първа четвърт "Видабаскет" се държеше много близо до съперника, като често резултатът бе равен, а след 10 минути отборът изоставаше с 6 точки – 22-28. На моменти през втората десетка варненци поведоха с 10 точки, но гостите стопиха разликата само до 2 точки на почивката – 42-44. Разликата бе натрупана през второто полувреме. След 14-0 в началото му домакините се откъснаха напред, а в началото на последната част разликата премина 20 точки и се запази до края.

Домакините бяха много по-силни под коша, където овладяха43 борби срещи 31 на съперника и вкараха 46 точки срещу 20. Те извършиха повече технически грешки, но компенсираха с по-добра стрелба от игра.

Денислав Вутев наниза 17 точки за победата на отбора си, а с 16 се включи Хакан Сербезов. С 14 точки пък завърши Николай Стоянов.

За "Видабаскет", който имаше 8 баскетболисти в състава си, най-резултатен бе Мартин Вутов с 25 точки, като добави и 7 борби. Тодор Колев пък се включи с 19 точки, 7 отнети топки и 5 асистенции.

В следващия кръг на 25 ноември "Икономически университет" Варна ще гостува на "Тракийския университет", а "Видабаскет" ще посрещне "Чавдар" Троян.
По публикацията работи: Екип НОВИНИ