Баскетболистките на "Монтана" победиха "Берое" Стара Загора

Баскетболистките на Монтана завършиха с победа есенния полусезон в Националната лига при жените. В зала "Младост" момичетата на треньора Славко Димитров се наложиха със 79:62 точки над Берое /Стара Загора/. Монтанчанки поведоха още от самото начало и до края не дадоха шанс на Берое. Още първата четвърт на мача домакинките те се откъснаха с 14 точки напред. Монтана запази комфортната си преднина до почивката 45:28 точки. В 31-та минута след кош на Цветомила Петрова Монтана водеше с 27 точки. Старозагорските баскетболистки спечелиха последните 10 минути, но това нямаше как да повлияе на крайния изход. Монтанчанки овладяха цели 48 борби, а съперникът – 27. Те имаха по-добра успеваемост в стрелбата и си подадоха 18 асистенции срещу 3 на Берое. Милена Томова допринесе за победата на Монтана с дабъл дабъл от 25 точки и 13 борби. Камелия Михалкова се включи силно с 18 точки, 6 борби и 5 асистенции, а 14 плюс 17 борби записа Радостина Славова. За Берое Тина Димитрова вкара 25 точки и грабна 8 борби. С 16 точки пък завърши Ралица Нанева.

След изиграването на 14-ия кръг Монтана заема третото място и заедно с Хасково 2012 имат по 5 победи и 7 загуби, колкото и Левски. Хасковлийки обаче са с точка по-малко от останалите отбори заради служебната загуба, която им бе отсъдена.

В зала "Младост" бе бившата състезателка на Монтана Димана Макариева. В момента тя играе в Италия за Приоло. Макариева е сред десетте най-добри спортисти на Монтана за 2012-та година. Купата за отличието й връчи кметът на Монтана Златко Живков.
По публикацията работи: Любо Андреев