Монтанският борец Стефан Григоров с бронз от държавния шампионат

Борецът на Слава /Монтана/ Стефан Григоров спечели бронзов медал на Държавно лично първенство за мъже. Шампионатът се проведе в столичната зала “Арена Армеец”. Спортист №1 на Монтана за 2012 година участва в категория до 55 кг в конкуренцията на 23-ма борци. По пътя към третото място Григоров записа две победи и загуби от бронзовия медалист от Световното първенство Николай Вичев от Левски, който стана шампион в “Арена Армеец”. За трето място Стефан Григоров победи с 2:1 точки представителя на Васил и Георги Илиеви /Кюстендил/ Августин Спасов, сподели треньорът му Детелин Костов.

Шампионатът в зала “Ареца Армеец” бе подборен за участие в мъжкия национален отбор. Бронзът осигуря място на Стефан Григоров. Тази година усилията на Григоров и още няколко борци на "Слава" са добри класирания при юношите до 20 години, каза още Костов.
По публикацията работи: Любо Андреев