Победа у дома на Монтана над "Нефтохимик" с 3:1 гейма

Волейболистите на Монтана победиха у дома "Нефтохимик 2010" Бургас с 3:1 гейма, в мач от Суперлигата при мъжете. След победата Монтана заема трето място във временното класиране.

Така възпитаниците на треньора Северин Димитров най-после счупиха каръка и стигнаха до успех над бургазлии. Монтанските волейболисти превъзхождаха съперника в повечето показатели. Момчетата на Северин Димитров бяха максимално организирани при посрещането, а атаките им носеха точка след точка. Блокадата също бе резултатна и не позволи на "Нефтохимик" да пробие. Разпределителят Борислав Георгиев ръководеше играта умело. Първите два гейма Монтана спечели с лекота- 25:21 и 25:16 точки. И когато публиката в зала "Огоста", която подкрепяше отбора непрекъснато, очакваше чиста победа, гостите от Бургас обърнаха играта. В третата част "Нефтохимик" пое водачеството още от началото и взе гейма с 25:20 точки. В четвъртия гейм старшията на Монтана Северин Димитров коригира нещата и Монтана спечели гейма с 25:18 точки и мача 3:1 гейма.
"Дължахме тази победа на нашата публика"- каза Северин Димитров, който остана доволен от победата над бившия си тим.

Реализатори за Монтана- Александър Горбатков и Явор Генов с по 14 точки, а Камен Каменов добави 13. За "Нефтохимик 2010" Бургас- Георги Петров завърши с 10 точки.
По публикацията работи: Любо Андреев