Драматична победа за баскетболния Монтана в Стара Загора

Баскетболистките на Монтана победиха с 61:60 точки при гостуването си "Берое" /Стара Загора/. Така момичетата на треньора Славко Димитров записаха втори пореден успех в шампионата. Берое пък записа 11-та си поредна загуба. Мачът в залата в Стара Загора бе изключително интересен.

Въпреки, че бе само на една тренировка Димитров заложи в стартовата петица на Радмила Нешева, заедно с Милена Томова, Радостина Славова, Олена Самбурска и Катя Кордова. Монтанчанки бяха по-уверени и спечелиха първата четвърт с 14:9. Последва обрат и на почивката гостенките имаха аванс от 1 точка – 33:32. Интересното в мача дойде три минути преди края при 60:59 точки. Тогава Монтана отбеляза кош да 61:60, а до края нито един отбор не успя да вкара. Дабъл дабъл за победата на Монтана направи Милена Томова – 17 точки и 11 борби, а Радостина Славова завърши с 11 точки и 16 борби. Двете изиграха пълни 40 минути. За "Берое" Ралица Нанева вкара 17 точки.

Баскетболистките на Монтана имат 8 победи и 10 загуби и заемат четвърто място във временното класиране. Тази седмица ще се играят мачовете от ¼ финалите от турнира за купата на България. Монтана има за съперник Хасково.

По публикацията работи: Любо Андреев