от 09.00 часа

Асен Асенов от Враца е пети в света в дисциплината тайландски бокс

Спортист №1 на Враца за миналата година Асен Асенов завърши пети в света по време на шампионата на планетата по тайландски бокс /муай тай/, което се проведе в столицата на Тайланд - Бангкок. 350 състезателя от 65 държави, сред които и България, участваха в най-силната надпревара в този спорт.

Кикбоксьорът на врачанския клуб "Арис" Асен Асенов постигна две победи в категория до 60 килограма при мъжете. В четвъртфиналите обаче възпитаникът на треньора Ангел Иванов претърпя поражение от представител на Виетнам, който впоследствие спечели шампионската титла в категорията. По този начин Асенов отстъпи позицията, която беше регистрирал на последното си участие в световно първенство по муай тай от преди година, когато стана вицешампион. Националният отбор на България се прибра от Тайланд с 4 златни, 5 сребърни и два бронзови медала.
По публикацията работи: Жоро Александров