Ива Виденова спечели шахматния турнир "Тракийска принцеса"

Ива Виденова /на снимката/ спечели осмото издание на международния шахматен турнир за жени "Тракийска принцеса 2013", който се проведе във Враца. Победата на състезателката от пловдивския клуб "Локомотив" беше определена по вторичния показател "Бухолц", тъй като в края на надпреварата още 3 шахматистки набраха точковия актив на шампионката - по 6.5 точки. Подгласнички на Виденова станаха Елица Раева, която водеше в класирането почти през цялото време, Елена Лумница Козма, която миналата година спечели същия турнир, и най-тутолованата българска шахматистка Маргарита Войска.

Звезделина Бонева и Милена Стефанова

ТОП 10 допълниха Анджела Драгомиреску и Ирина Йонеску (и двете от Румъния) с по 6 точки, Габриела Казаку от Молдова и Светла Йорданова с по 5 пункта, Сузана Максимович (Сърбия) и врачанката Милена Стефанова с по 4.5 точки, които също се включиха в разпределението на наградния фонд на обща стойност 5 000 лева.

Организаторите връчиха и 4 специални награди участнички, останали извън десетката: за най-добре представила се девойка до 12 години - Нургюл Салимова, до 14 години - Доника Шивачева, до 16 години - Мария Васова и за най-добре класирала се врачанска състезателка - Звезделина Бонева.

Добро впечатление оставиха двете млади състезателки от Берковица Мария Васова и Виктория Цекова. Те завършиха точно под чертата на наградените с дележ на 9 място, като само по-лошия показател "Бухолц" ги лиши от класиране сред първите 10.