"Монтана" с класическа победа, "Ботев" Враца изпусна трите точки

"Монтана" победи с класическото 3:0 "Пирин" Разлог в двубой от 3-ия кръг на "Б" група.

Венцислав Иванов откри в 8 минута за домакините. До края на първата част резултатът се запази. В 54 минута Ерик Почански отбеляза за 2:0. Девет минути по-късно отново той оформия крайния резултат 3:0. Така футболистите на "Монтана" спечелиха първи три точки и заемат 6 място във временното класиране с мач по-малко.

"Можехме да вкараме още голове. Заложих на по-млади момчета в защитата. Горе-долу се справиха със задачите", каза  старши треньорът на "Монтана" Атанас Джамбазки пред сътрудника ни Биляна Борисова.

"Ботев" Враца и досегашният лидер в класирането "Калиакра" завършиха 2:2
в друга среща от 3 кръг на Б група. В 20 минута Илия Илиев изпълни пряк свободен удар, подаде на Петър Петров, който откри резултата 1:0 с глава. Само 3 минути по-късно защитата на домакините изпусна Иван Петков, който изравни с глава за 1:1. В 35 минута централният нападател на домакините Жак Коен технично прехвърли вратаря на гостите за 2:1. В ответната атака на гостите след центриране, врачанската защита позволи за втори път Иван Петков с глава да отбележи за крайното 2:2.

Така след третия кръг "Ботев" Враца заема 3 място във временното класиране с 5 точки в актива, Калиакра отстъпи първото място на Марек Дупница.
В следващия кръг, на 24 август, "Ботев" Враца гостува на "Пирин" Разлог, а "Монтана" на "Добруджа".
По публикацията работи: Екип Клуб Спорт