Врачански футболисти помогнаха на националния тим за полицаи

Трима футболисти от Врачанска област помогнаха на националния ни футболен тим за полицаи да обърне Финландия от 0:1 до 2:1, след като българите бяха губещият отбор до 74-та минута. Срещата бе от първия кръг на квалификациите за европейското първенство по футбол, което ще се играе догодина в Чехия. Двама врачани играха за българския полицейски тим- Ивайло Данчев и Цветослав Божинов, както и Мирослав Казачки, бивш състезател на белослатинския "Чавдар". Бившият таран на "Ботев" (Враца) Данчев е с най-голяма заслуга за успеха. В 75-та минута той бе повален в пеналта на гостите и Руслан Нацев изравни от дузпа. В продължението на мача Ивайло Данчев осигури победата на българите.

Следващият съперник на родните ченгета ще бъде Англия, като при нов успех командата ще се готви за европейското първенство за полицаи, което е догодина в Чехия.
По публикацията работи: Жоро Александров