Мъжете на "Видабаскет" изпуснаха победата в последните минути на мача с "Академик" Пловдив

Пред своя публика във видинската зала "Фестивална" мъжете на "Видабаскет" загубиха от "Академик" Пловдив с 65:70 (20:18; 33:46; 47:58).

Нашите започнаха срещата с уравновесена и динамична игра и държаха разликата в точките от +5 до не повече от -9 през целия мач. В последната четвърт момчетата на Николай Колев имаха реална възможност да завършат с победа, но при 65:67 и 1 минута до края на срещата, една грешна стрелба от страна на видинчани и поредната "тактическа" намеса на съдиите, решиха мача- последва тройка на Димитър Хорозов ("Академик" Пд) и краен резултат 65:70. Общо сполучливите стрелби от зоната на трите точки в този мач бяха 4:9 в полза на "студентите".

Да погледнем статистиката. Сметката на личните нарушения по традиция е "в полза" на домакините, които са получили 21 наказателни отсъждания, срещу 15 за гостите. Любопитен е фактът, че само двама от "Видабаскет" (Антон Диков и Ангел Ташков) са заставали зад линията за наказатен удар, като от 7 стрелби са реализирали 5 точки. А от гостите на фаул линията не е заставал само един от игралите в този мач състезатели! Отсъдено право на свободна стрелба- 30 броя, постигнати попадения- 19. При близки показатели на двата отбора по спечелени топки в подкошията, бързи атаки и стрелба от средно и близко разстояние, изводът кой е решил мача се налага сам.

Ето и още малко статистика: отличник по игрово време е видинският състезател Теодор Киров, който е бил на терена 40 минути.

Реализатори за "Видабаскет": Антон Диков- 8 точки; Ангел Ташков- 14; Радослав Колев- 6; Теодор Киров- 18; Теодор Николов- 4; Александър Милов- 13; Юлиян Колев- 2.

Реализатори за "Академик" Пловдив: Планимир Дафинов- 8 точки; Михаил Танев- 14; Илко Нанев- 9; Димитър Хорозов- 19; Илиян Ставрев- 4; Мартин Пенев- 6; Христо Господинов- 10.

Резултатите от срещите във втория кръг:
"Видабаскет" - "Академик" Пд                         65:70
"Академик" Бл - "Дунав" Русе                       108:28
"Чавдар" Троян" - "Чадафон-Орловец" Габрово 84:74
"Шумен" - Иконом. университет Варна            67:102

Следващата седмица- на 3 ноември, в Пловдив се срещат "академиците" от Пловдив и Благоевград, а "Видабаскет" гостува на третия студетнски тим- Икономически университет Варна.