Мездренчанинът Даян Нинов - студентски шампион по шахмат

Мездренският шахматист Даян Нинов е новият студентски шампион
на страната по класически шах. Младият мездренчанин е второкурсник на Великотърновския университет "Св. Св. Кирил и Методий". В държавното първенство, което се проведе в София, участваха 34 шахматисти, трима от тях с международно звание. В оспорваната надпревара Даян Нинов завоюва 5.5 точки и грабна златото.

20-годишният мездренчанин, който от известно време се състезава за ШК "Марица Изток" (Раднево), записа 5 победи, 1 реми и 1 загуба. Той спечели последователно срещу Стоян Стоянов (ВУАРР - Русе), тазгодишната финалистка в ДИП за жени Виктория Цекова (СУ), Мирослав Митев (СА), Светозар Цеков (УНСС) и многократния шампион на България Стоян Иванов (СУ), завърши наравно с Любомир Данов (НСА) и отстъпи пред Димитър Киров (УАСГ). Така Нинов събра 5,5 точки, което му отреди първо място в крайното класиране. Със същия точков актив, но с по-лош допълнителен показател (брой победи), втори се нареди Ростислав Раев . Бронзовия медал заслужи Димитър Киров с 5 т. Пети остана поставеният под №1 IM Тихомир Янев (СУ), а осми - FM Борислав Иванов.

Шампионка при жените (те играха в обща група с мъжете) е шахматистката от Берковица Виктория Цекова (СУ) с 4 точки. На едно място по-назад в общото класиране остана фм Дарена Сиркова (НСА), а трета е Силвена Митева (СУ), също с 4 точки, информират от пресслужбата на Община Мездра.
По публикацията работи: Екип НОВИНИ