Баскетболистките на Монтана стартираха със загуба Новата година

Снимка: РАДИО ВИДИН, архив
При гостуването си на Берое /Стара Загора/ монтанчанки отстъпиха с 63:72 точки в мач от 14-ия кръг на Националната лига при жените. За Монтана не играха основни фигури - Радостина Славова и Биляна Павичевич. Домакинките започнаха мача много силно и запазиха преднина през цялата му продължителност, за да стигнат до успеха. Мачът започна с доста грешки и неточни стрелби на Монтана, което позволи на Берое да се откъсне напред в резултата. Те записаха много силна серия и след като съперникът им почти не бележеше, се откъснаха с 14 точки напред, а след 10 минути водеха с 25:12. След средата на втори период монтанчанки успяха да свалят разликата под 10 точки, като на почивката тя беше 7. След подновяването на играта Берое удържа преднината си през цялата трета част, като не позволи на съперника да се доближи на по-малко от 7 точки. Макар че две минути преди края Монтана стопи аванса на 6 точки, не успя да стигне до така искания обрат. Зорница Найденова допринесе с 20 точки и 8 борби за победата на отбора си, а 17 добави Ренета Дикова. За Монтана Олена Самбурска вкара 27 точки и бе единствена с двуцифрен актив, а Милена Томова добави 16 борби и 8 точки.
По публикацията работи: Любо Андреев