Врачанският клуб "Арис" спечели две квоти за световното по муай тай в Тайланд

Врачанският клуб "Арис" записа поредна силна страница в представянето си у нас, след като възпитаниците на треньора Ангел Иванов се завърнаха с 5 златни и 2 сребърни от държавния шампионат по тайландски бокс (муай тай). 147 претенденти от 22 родни клуба премериха сили в източното бойно изкуство в столичната зала "Триадица" през почивните дни, а двама от града под Околчица – Асен Асенов и Явор Любомиров, спечелиха квоти и за световното първенство. Те ще пътуват през март за столицата на Тайланд – Бангкок, за да участват и в шампионата на планетата.

Врачани записаха 100-процентов актив и от седемте състезатели, които изпратиха в София, се завърнаха със 7 отличия. При мъжете в кат. до 60 кг спортист №1 на Враца за последните 2 години Асен Асенов спечели титлата и квота за световното първенство. Същото стори и неговият съгражданин Явор Любомиров, който по пътя къз златото спечели 3 срещи при юношите старша възраст в категория до 71 кг.

При девойките до 57 кг зрителите не можаха да видят врачански финал, тъй като до мача за титлата стигнаха сестрите Банчеви. Техният треньор Ангел Иванов реши спора без бой и Антонина си тръгна със златото, а сестра й Бетина – със среброто. Същото положение се получи и в кат. над 91 кг., тъй като до финала достигнаха двама файтъри на "Арис" – след треньорска намеса Антоан Ивов взе златото, а съотборникът му Ивайло Иванов трябваше да се задоволи със среброто.

Последното отличие за врачанския клуб стана притежание на Деян Тодоров. Във финала кат. над 75 кг при юноши младша възраст той победи представител на "Аргус" /Варна/.

По публикацията работи: Жоро Александров