Волейболистите на Монтана продължават напред за Купата на България

Снимка: Радио ВИДИН Архив

Волейболистите на Монтана се класираха за четвъртфиналите за Купата на България, след като отстраниха "Ботев" /Луковит/ като гост. Победата с 3:1 гейма дойде трудно. Момчетата на треньора Северин Димитров изпитваха затруднение в първата част, която спечелиха чак след 32:30 точки. Силите на Ботев стигнаха само да вземат следващия гейм с 25:17 точки. Следващите два бяха за Монтана след 25:17 и 27:25 точки.

"Много труден мач. Успяхме да спечелим първия гейм благодарение на това, че в по-трудните ситуации взимахме по-правилни решения. След това играта се успокои и до края играхме по-добри"- каза Северин Димитров.

Днес от 17 часа се играе последният осминафинал между "Славия" /София/ и "Нефтохимик 2010" /Бургас/, след което ще се проведе жребия за следващата фаза.

По публикацията работи: Любо Андреев