от 15.00 часа

Отново злато за видинската джудистка Боряна Борисова

Снимка: СК "Борба, самбо, джудо" Видин

Боряна Борисова от видинския клуб по борба, самбо и джудо спечели поредния си златенен медал. Седмица след като взе златото при дебюта си на Държавния личен шампионат по борба свободен стил, европейската шампионка по самбо от Рига 2013 спечели отново златен медал на Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст, който се проведе вчера в София.

"Участвахме с по-млади състезатели - шест момчета и едно момиче, някои от тях се сбориха добре, но най-хубавото е, че Боряна отново стана шампионка в категория до 70 килограма. От останалите, двама играха за медали, но отпаднаха. Можеше да се представим по-добре, състезателите ни могат повече, но за пръв път участват в тази възстова група, заведохме ги, за да понатрупат опит. Надявам се, че на държавния шампионат по самбо, който ще се проведе след два месеца ще се реваншират, там ще бъдат само с една година по-малки от съперниците си. На 22 и 23 февруари в обновената на зала на НСА в София ни предстои още едно състезание по джудо - за юноши и девойки и за момчета и момичета.", каза за Радио ВИДИН Габриела Кирилова, треньор във видинския клуб.

По публикацията работи: Цветомир Цветанов