Петя Неделчева стигна втория кръг на турнира във Варшава

Петя Неделчева

Най-добрата ни състезателка Петя Неделчева се класира за втория кръг в игрите по единично на турнира по бадминтон в полската столица Варшава с награден фонд 15 хиляди долара. Възпитаничката на Орлин Цветанов, която е втора поставена, победи на старта Зузана Павелкова (Чехия) с 21:6, 21:13 гейма за 24 минути. Следващата съперничка на българката е Я Лан Чан от Тайван.
На двойки Неделчева и Имоджен Банкиър (Шотландия) са водачки в схемата и почиват в първия кръг. По-късно днес в спор за място на четвъртфиналите те ще срещнат рускините Олга Голованова и Виктория Воробьова.
Освен Петя Неделчева в турнира участва още един българин - Благовест Кисьов, който вчера записа две победи и една загуба в квалификациите, но не успя да ги преодолее.