от 09.00 часа

Цветана Пиронкова взе само 2 гейма на Анжелик Кербер

Цветана Пиронкова отпадна в 3-ия кръг на тенис турнира в Маями

Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на тенис турнира в Маями с награден фонд над 5 милиона щатски долара, след като загуби с 0:6 и 2:6 от поставената под номер 5 в основната схема на турнира Анжелик Кербер от Германия. 26-годишната пловдивчанка успя да вземе да гейма в края на двубоя, за да не се стигне до унизителна загуба на нула. А такава опасност имаше, защото германката набързо дръпна с =70 и 5:0 във втория сет.

Мачът се превърна в кошмар за Пиронкова, която не спечели нито едно от подаванията си в първия сет. Във втория сет картинката се повтори, но все пак българката реализира пробив за 1:5, а след това взе и единствения си сервис гейм в срещата за 2:5.

Това бе четвърти мач между двете като резултатът вече е равен - 2:2 победи. Пиронкова, която за първи път в кариерата си достига до третия кръг на турнира в Маями, си осигури чек за 27 685 долара и 65 точки за ранглистата.