"Байерн" Мюнхен и "Атлетико" Мадрид оформиха голямата четворка в Шампионската лига

Давид Вия стреля към вратата на Барселона
"Байерн" Мюнхен и "Атлетико" Мадрид се присъединиха към "Челси" и "Реал" Мадрид в голямата четворка на Шампионската футболна лига на Европа

В последните две четвъртфинални срещи-реванш "Байер" победи "Манчестър" Юнайтед с 3:1, а "Атлетико" надигра "Барселона" с 2:1

На "Алианц Арена" настоящият носител на трофея "Байерн" трябваше да заличава гол пасив, след като Евра откри в 57-та минута.

Само две минути по-късно Манджукич изравни. В 67-ата баварците поведоха с попадението на Томас Мюлер, а в 76-ата Ариен Робен фиксира крайното 3:1 и 4:2 за "Байерн" от двата мача.

На Винсенте Калдерон "Атлетико" Мадрид започна вихрено срещу "Барселона". Три греди и гол на Коке за 15 минути, в които "Барса" не приличаше на отбор.

Каталунците се опитаха да обърнат резултата, "Атлетико" се бранеше изключително организирано, но и контраатакуваше опасно.

Краен резултат 1:0 и общ от двата мача 2:1 за "Атлетико".

Жребият за полуфиналите ще се тегли в петък в Нион.