Великобритания спечели квалификациите в отборната надпревара при жените на европейското в София

Снимка: Бончук Андонов

Великобритания спечели квалификациите в отборната надпревара на 30-о европейско първенство по спортна гимнастика за жени, което се провежда в "Арена Армеец" в София.

Тимът в състав Ребека Дауни, Клаудия Фрагапейн, Руди Харолд, Ребека Туни и Хана Уилън събра 172.147 точки. На второ място е Румъния със 171.130 точки, а на трето - Русия със 170.621 точки. На финала в събота ще играят още Италия, Германия, Швейцария, Белгия и Испания.

България зае последното 26-о място в отборните квалификации. Една от националкте ни - Валентина Рашкова получи тежка травма по време на състезанието - фрактура на бедрената кост на крака. Нашите бяха в състав Ралица Милева, Албена Златкова, Моника Романова и Валентина Рашкова. Те събраха сбор от 110.964 точки.