Без проблеми за Рафаел Надал във втория кръг на "Ролан Гарос"

Рафаел Надал

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Защитаващият титлата си Надал, който е поставен под номер 1 в основната схема, победи Доминик Тием (Австрия) с 6:2, 6:2, 6:3 за 2:05 часа.

В третия сет 20-годишният Тием поведе с пробив с 3:1, но Надал спечели следващите пет поредни гейма.

Испанецът направи 7 пробива и 19 непредизвикани грешки срещу 41 за съперника си.

В третия кръг Надал ще играе с победителя от мача между Леонардо Майер (Аржентина) и Теймураз Габашвили (Русия).

За номер 1 в света това бе 61-а победа от 62 мача на "Ролан Гарос". Единственото му поражение е в четвъртия кръг на турнира през 2009-а година от Робин Сьодерлинг (Швеция).