Мъри отстрани последния французин на "Ролан Гарос" въпреки тъмнината, публиката и съдиите

Анди Мъри за пореден път имаше пререкания със съдията по време на мача си срещу Монфис

Испанецът Рафаел Надал и британецът Анди Мъри ще играят един срещу друг на 1/2-финала на откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос" в Париж. Надал обърна своя сънародник Давид Ферер, след като загуби първия сет с 4:6 при пробив в 10-ия гейм. След това обаче Надал спечели втория сет с 6:4, а в третия и четвъртия не даде шанс на своя съперник - 6:0 и 6:1.

Другият четвъртфинал беше доста по-вълнуващ и също изпълнен с обрати. Анди Мъри спечели лесно първите два сета - 6:4 и 6:1, но след това допусна изравняване от страна на Монфис, губейки 4:6 и 1:6 в следващите два сета. В решаващия пети сет британецът, който на моменти беше освиркван от публиката и настояваше пред съдията мачът да бъде прекратен заради тъмнината, беше безпощаден и спечели с 6:0.

Така домакините отново няма да могат имат свой представител във финала на турнира, като за последно това се случи през вече далечната 1983-та година.

В другия полуфинал в петък един срещу друг ще се изправят Ернест Гулбис от Латвия и Новак Джокович от Сърбия.