Даниел Рикардо спечели Гран при на Канада

Даниел Рикардо постигна първа победа в кариерата си във Формула 1, след като спечели изненадващо Гран при на Канада в
Монреал.

Австралийският пилот на "Ред Бул" преодоля съпротивата на  лидера Нико Розберг от "Мерцедес", докато неговият съотборник и
4-кратен световен шампион Себастиан Фетел финишира трети при автомобил по сигурността на пистата.

Претендентът за титлата Люис Хамилтън сложи край на надеждите си за победа рано в състезанието, след като се сблъска
със своя съотборник Нико Розберг в 46-ата обиколка от общо 70.

Двамата допряха своите болиди при опит за изпреварване от страна  на британеца, който ще запише второ състезание за сезона без спечелени точки. Това сложи край и на надеждите на "Мерцедес" за шеста двойна победа от общо седем старта от началото на сезона.

Даниел Рикардо започна състезанието в Канада от шеста позиция, като постепенно си проправи пътя към лидерите Розберг и
Хамилтън. След като болидите на "Мерцедес" се сблъскаха в 46-ата обиколка, Рикардо се доближи до Розберг и започна опити за
изпреварване, които дадоха резултат едва в последния тур на пистата в Канада. Той излезе на първо място на последния шикан в
69-ата обиколка и не отстъпи позицията си, печелейки заслужено първа победа в кариерата си.

Рикардо спечели състезанието с време 1:39:12.830 часа, изпреварвайки с 4.236 секунди Розберг. Фетел изостана на 5.247
от лидерското време. В челната шестица за Гран при на Канада бяха още Джейсън Бътън с "Макларън", Нико Хюлкенберг с "Форс Индия" и Фернандо Алонсо с "Ферари".

В генералното класиране лидер продължава да бъде Розберг, който е с актив от 140 точки. Хамилтън е втори със 118,
а третото място принадлежи на Рикардо. Младият австралиец има 79 пункта в актива си.