Две победи на Григор Димитров в Лондон

Григор Димитров

Григор Димитров постигна две победи на тенис турнира на трева в Лондон.

На сингъл Григор се класира за третия кръг. При силен вятър и пред погледа на шампионката от "Ролан Гарос" Мария Шарапова поставеният под номер 4 българин надигра със 7:5, 6:3 участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джеймс Уорд.

Хасковлията постигна първи пробив в 12-ия гейм и победи в първия сет със 7:5.

В четвъртия гейм на втората част Димитров отново спечели подаването на Уорд, след което поведе с 4:1, а след това и с 5:3 и затвори двубоя от втория си мачбол след малко повече от един час игра на централния корт на "Куинс клуб".

Следващият съперник на българина ще бъде победителят от двубоя между французите Никола Маю и Едуар Роже-Васлен.

В турнира на двойки Григор Димитров и Станислас Вавринка в среща от първия кръг надиграха с 6:4, 6:4 представителите на домакините Нийл и Кен Скупски.

Във втория кръг двамата ще играят срещу Даниел Нестор (Канада) и Ненад Зимонич (Сърбия), който са поставени под номер 3 в основната схема на турнира в английската столица.