ЦСКА представи отбора и завърши 0:0 в контрола с "Берое"

ЦСКА

Пред около 4000 свои привърженици на стадион "Българска армия" отборът на ЦСКА представи отбора си за новия сезон, в който има 11 нови футболисти, а контролният мач с "Берое" бе и бенефис за легендата на армейците Тодор Янчев, който за последен път излезе като титуляр за представителния тим. Янчев, който вече е помощник на старши треньора Стойчо Младенов, бе сменен още в петата минута от сръбския полузащитник Иван Маркович. При излизането си от терена Тодор Янчев получи бурни аплодисменти от "червените" запалянковци които продължително скандираха неговото име.

След четвърт час игра гостите от Стара Загора можеха да вкарат първия гол. След центриране от корнер Аласан Н'Диайе стреля, но топката се отби в лявата греда. В 37-та минута "Берое" получи право да изпълни дузпа. Тогава Димо Бакалов надбяга Пламен Крачунов, защитникът на "червените" го събори в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Венцислав Христов, който стреля от бялата точка, но подписалият днес двегодишен договор с ЦСКА чешки вратар Якуб Дивиш с ефектен плонж закова топката в ръцете си.

През второто полувреме играта стана по-интересна, като отново чистите голови положения бяха за отбора от Стара Загора. В 52-та минута Жуниор Мапуку се измъкна от опеката на Апостол Попов и стреля опасно от около петнадесетина метра, но топката мина край страничната греда. В 62-та минута отново отлична проява имаше чешкият вратар Якуб Дивиш, който спаси удар на излезлия сам срещу него Салим Керкар. В последните двадесетина минути на мача пък влезлият като резерва вратар-ветеран на ЦСКА Стоян Колев имаше добри прояви и логично последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 0:0.