Нова загуба за баскетнационалите ни в квалификациите за Евро 2015

Националите ни по баскетбол загубиха от състава ан Черна гора с 64:70 точки след продължение във втората си квалификация за Евро 2015

България записа втора поредна загуба в квалификациите за Евро 2015 по баскетбол за мъже, след като отстъпи след продължения като гост на Черна гора с 64:70 след продължение. Редовното време завърши 60:60, а в допълнителните 5 минути нашите пропуснаха първите си 4 стрелби, което бе решаващо за крайния изход.

Мачът започна отлично за нашите, които още от самото начало поведоха с 11:3. Разликата продължи да нараства, за да достигне 18:6 точно 3 минути преди края на първата част. Павел Маринов, който замести контузения капитан Христо Николов, се включи отлично, а след 10 изиграни минути националите ни имаха преднина – 20:11. Домакините се посъвзеха през втората четвърт и на няколко пъти изравняваха резултата, а минута преди почивката дори успяха да поведат за първи път с 31:32, но кош на Костадин Маршавелски пак обърна резултата в наша полза – 33:32.

Второто полувреме започна с нова добра серия за българите, които дръпнаха с шест точки – 42:36. Отговорът на домакините не закъсня и те изравниха до 42:42 след шест безответни точки, но след 30 минути игра в зала "Морача" в Подгорица нашите отново имаха точка преднина – 45:44. Последната част Черна гора успя да поведе с 51:47, но българите чрез Александър Везенков реагираха и поведоха с 58:56 4 минути преди края. Кошове на Рочести и Голубович изведоха домакините напред 60:58, но Станимир Маринов възстанови равенството 2 минути преди финалната сирена.

В допълнителните пет минути Драгичевич помогна на своя тим да поведе с 66:61, а националите ни пропуснаха първите си четири стрелби. Александър Везенков бе най-резултатен с 14 точки, Павел Маринов и Чавдар Костов добавиха по 11, а Станимир Маринов остана с 9. За победителите Владимир Драгичевич приключи с 20 точки, а Никола Иванович и Владимир Голубович завършиха съответно с 12 и 10 точки.

В неделя България приема Израел от 20 часа и 30 минути в столичната зала "Универсиада".