Григор Димитров в трети кръг на US OPEN

Григор Димитров за пръв път в кариерата си се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 7 българин се наложи във втория си мач от турнира Дуди Села (Израел) с 6:1, 6:2, 6:2.

Първата ни ракета си осигури 105 090 долара oт наградения фонд и 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място в четвъртия кръг ще срещне победителя от мача между Давид Гофен (Белгия) и Жоао Соуза (Португалия), които играят по-късно днес.

Димитров нямаше никакви проблеми в двубоя. В първия сет той направи два пробива и спечели с 6:1 след само 28 минути игра. Българинът взе подаването на съперника още във втория гейм, а след това и в четвъртия. Вторият сет започна с размяна на пробиви, след което Димитров поведе с 3:1, а до края взе три от следващите четири  гейма. Българинът стартира с пробив третия сет, а след това поведе с 5:1 и до края спокойно приключи мача.

Хасковлията завърши двубоя с 6 аса, 7 пробива и 28 печеливши удара.