Бразилия на полуфинал след бързо 3:0 срещу Русия

Бразилците ликуват след 3:0 срещу Русия и класирането си за полуфиналите
Снимка: fivb.org

Отборът на Бразилия, който снощи бе замесен в поредния си цирк на голямо първенство, се класира за полуфиналите на световното първенство в Полша след категорично 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:21) срещу състава на Русия. В битката на гигантите - световният срещу олимпийският шампион "кариоките" бяха по-добрият отбор и със събраните 4 точки от двата си двубоя в Лодз, вече мислят за съперника си на полуфиналите.

Двубоят вървеше равностойно до 20-та точка на всеки гейм, след което бразилците успяваха да направят разликата и да спечелят категорично с 3:0. През целия мач волейболистите на Бернардо Резенде имаха предимство във всички волейболни елементи - 50 срещу 40 % в атака, 5 срещу 2 аса, 60 срещу 45 % посрещане.

Най-резултатен за бразилците бе Лукарели с 15 точки, а Уолъс добави 14. За руснаците Николай Павлов приключи с 12 точки, а Дмитрий Мусерский с 11.

Така Бразилия победи за втори път в Полша Русия, след като стори това с 3:1 гейма преди няколко дни, но в зала "Сподек" в Катовице.