от 07.00 часа

Мария Матева с втора позиция след първата група за многобоя в Измир

Снимка: ueg-gymnastics.com

Мария Матева е на втора позиция във временното класиране за многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция), след приключване на първата група гимнастички класирали се между 13-то и 24-то място в квалификацията.  Възпитаничката на Ефросина Ангелова изигра много добре и четирите си композиции и събра сбор от 65. 948 точки (16.316 точки на обръч, 16.783 точки на топка, 16.583 точки на бухалки и 16.266 точки на лента).

Пред българката е единствено Саломе Пазхана с резултат 67.182 точки. Представителката на Грузия е единствената гимнастичка от тази група която получи оценка над 17.000 точки композицията с бухалки. Матева влезе с 16-ти резултат сред финалистките, но в крайното класиране в най-лошия случай ще се нареди 14-та.

Състезанието продължава с изпълненията на гимнастичките от втората група, класирали се от 1 –во до 12-то място в пресявките.