"Черно море" и "Берое" с победи в "А" група

„Черно море“ и „Берое“ с победи в „А“ група

Срещите от 11-ия кръг в „А“ футболната ни група започнаха с едноминутно мълчание в памет на загиналите в Горни Лом.

„Черно море“ победи „Хасково“ с 1:0 пред около стотина зрители. Това е шеста поредна загуба за домакините в шампионата, като остават на последното, 12-о място във временното класиране с актив от 4 точки /1 победа, 1 равен мач и 9 загуби/. През първото полувреме играта бе сравнително спокойна, а действията се водеха предимно в центъра на терена. Най-добрата възможност за откриване на резултата се откри пред домакините в 32-рата минута - Дончо Атанасов навлезе в наказателното поле на гостите от Варна и стреля, но топката мина на сантиметри край левия страничен стълб. Домакините имаха нов шанс в 45-ата минута, когато Мартин Райнов изведе Емил Ангелов на добра позиция, който обаче стреля доста неточно. Футболистите на „Черно море“ отправиха първия точен удар във вратата на „Хасково“ чак в 58-ата минута, но вратарят на домакините Николай Банков не бе затруднен. В 66-ата минута Черно море поведе в резултата - Стенио изведе добре Иван Коконов, който надбяга двама защитници на домакините и с точен прехвърлящ удар над Николай Банков - 1:0 за „Черно море“, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Станислав Тодоров.

Отборът на „Берое“ преодоля разочарованието от домакинската загуба от ЦСКА и победи с 3:0 като гост „Локомотив“ (София). Аласан Н'Дайе се разписа в 4-тата минута след шут от близо 35 метра и груба грешка на Божидар Митрев. Крис Гади удвои в 57-ата минута, а в 75-ата се разписа отново. В 55-ата минута столичани получиха право да изпълнят дузпа, но Благой Макенджиев спаси изстрела на Александър Бранеков. В 79-ата минута гостите също пропуснаха 11-метров наказателен удар, след като Елиаш да Силва нацели напречната греда. Първият успех на "зелените" в "Надежда" от 1991 г. ги върна на второто място в класирането преди останалите мачове от кръга. Те имат 21 точки, а "червено-черните" са със 17 точки и са на седмо място.