"Черно море" с комфортен аванс срещу "Славия" за Купата

"Черно море" зарадва феновете си с успех срещу "Славия" за Купата

Отборът на "Черно море" победи състава на "Славия" с 2:0 в първата среща между двата тима от 1/8-финалите за Купата на страната по футбол. Точни за домакините бяха Стенио дос Сантос и Бекир Расим. Реваншът е на 3 декември в София.

Мачът започна с равностойна игра, а първите възможности за попадение се откриха пред варненци - още в 15-та минута удар на Живко Петков бе блокиран, а три минути по-късно нов негов удар бе изчистен пред голлинията от Димитър Пиргов. Гол на "моряците" бе отменен малко преди края на полувремето заради засада, но все пак домакините достигнаха до попадение в добавеното време - Стенио дос Сантос се оказа най-съобразителен пред вратата на Георги Петков.

Около 20 минути след подновяването на играта Бекир Расим вкара за 2:0 и даде комфортна преднина на "Черно море". До края на двубоя Марчин Бургхард можеше да направи преднината на варненци още по-значителна, но пропусна 3 възможности за гол.