от 18.00 часа

"Ливърпул" и "Челси" с трудни победи за Купата на Лигата в Англия

Отборът на "Ливърпул" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата в Англия след победа с 2:1 над "Суонси Сити".

Хърватският защитник Деян Ловрен отбеляза победния гол в последните секунди на мача, а малко преди това резерва Марио Балотели изравни.

Гостите останаха с човек по-малко в 90-ата минута след директен червен картон на Федерико Фернандес за грубо нарушение срещу Коутиньо.

Брендън Роджърс остави извън състава повечето от титулярите и даде шанс за изява на футболисти като Рики Ламбърт, Лазар Маркович, Фабио Борини, Лукас Лейва и Коло Туре. На вратата пък беше Брад Джоунс.

Гостите откриха резултата в 65-ата минута чрез Марвин Емнес.

"Челси" постигна трудна победа с 2:1 в гостуването на четвъртодивизионния "Шрюсбъри".

Лондончани стигнаха до успеха с автогол на Джърмейн Грандисън в 81-вата минута на двубоя. Дидие Дрогба откри резултата в 49-ата минута, а Анди Манган изравни в 77-ата.