"Литекс" се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България

Отборът на "Литекс" се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол след победа и като гост срещу "Пирин" (Гоце Делчев) с 4:0. В първата среща тимът от Ловеч победи с 3:1.

В 7-ата минута централният нападател Джордан направи безпомощен вратаря Янев с удар от 12-13 метра. В 29-ата минута Никола Колев изпрати за втори път топката в мрежата зад Янев след меле в наказателното поле на "Пирин", с което подпечата рано успеха на тима, воден от Красимир Балъков.

След почивката "Литекс" продължи да доминира в този коректен двубой, в който нямаше груби нарушения и не се наложи реферът Стоян Денев да вади наказателни картони.

В 73-ата минута Никола Колев отбеляза втория си гол в мача след самостоятелна акция отляво и направи резултата класически в полза на "Литекс". Последва и четвърти гол, чийто автор стана резервата Георги Минчев, седем минути след влизането му в игра.